Bielan: w stronę Jarosława Kaczyńskiego padało dużo gorzkich słów. Były chybione

Polska

- Jeśli chodzi o Zbigniewa Ziobrę to wydawało się, że prezes Kaczyński ma do niego urazę. Jednak jak pokazuje skład tego rządu okazuje się, że oskarżenia te były chybione - mówił na antenie Polsat News senator Adam Bielan ze Zjednoczonej Prawicy. Przypomniał, że Ziobro pełnił już funkcję ministra sprawiedliwości i "jego wybór nie jest przypadkowy".

Bielan podkreślił, że Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro czy Mariusz Kamiński "to ministrowie obejmujący resorty, którymi się już zajmowali". Przypomniał, że Macierewicz był wiceministrem obrony  narodowej, Ziobro był szefem resortu sprawiedliwości,  a Kamiński zajmował się już służbami specjalnymi.


Zapytany czy były szef CBA, skazany nieprawomocnie na 3 lata więzienia za przekroczenie uprawnień ws. afery gruntowej to odpowiedni kandydat na koordynatora ds. służb specjalnych, Bielan stanowczo odpowiedział: - Jestem spokojny o jego przyszłość. Przypomnę, że nawet Ludwik Dorn, polityk PO,  bardzo mocno krytykował to uzasadnienie (sądu - red).


Bielan podkreślił również, że ogłoszony wczoraj przyszły skład Rady Ministrów, to najszybciej tworzony rząd w historii Polski. - 4 lata temu, kiedy Donald Tusk nadal był premierem i nie zmieniała się koalicja, rząd poznaliśmy dopiero po 40 dniach od wyborów. Teraz już po 15 dniach - powiedział.

wj

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze