Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na Pomorzu. Wieje z prędkością nawet 100 km/godz

Polska

W Sopocie zginęła kobieta przygnieciona przez drzewo, druga ciężko ranna została odwieziona do szpitala. Ponad 100 interwencji straży pożarnej. Na Bałtyku sztorm 10 st w skali Beauforta. Na Wybrzeżu obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem, który w porywach osiąga prędkość 100 km/godz.

Ostrzeżenie II stopnia obowiązuje od godziny 3 do godziny 20 w niedzielę. Oznacza, że „przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej”.

 

Wraz z żółtym alertem IMiGW wydał odpowiednie zalecenia zgodnie z którymi należy:

 

- właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, a którego mogłyby zostać porwane przez silny podmuch wiatru i stanowić zagrożenie dla ludzi.

 

- pozostać w domu  jeśli porywy wiatru przekraczają 70 kilometrów na godzinę.

 

- unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi. 

 

- zaparkować samochód z daleka od drzew, tablic reklamowych lub słupów energetycznych.

 

Mimo ostrzeżeń, na plaży wciąż nie brakuje spacerowiczów, z którymi rozmawiał reporter Polsatu News Szymon Zaworski. Relacja w załączonym materiale wideo.

 

Zobacz prognozę pogody: Prognoza pogody - niedziela - 8 listopada

Az

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze