- De facto to odejście od wieku emerytalnego na rzecz stażu pracy, to jest propozycja, która zwiększa wolność w systemie emerytalnym - powiedział lider PSL, który w niedzielę uczestniczył w Zaduszkach Witosowych w Wierzchosławicach. 

 

Kosiniak-Kamysz, nawiązując do niedawnych wyborów parlamentarnych, w których PSL zdobyło 16 mandatów poselskich i jeden senatorski, mówił, że „idą trudne czasy na zewnątrz stronnictwa i trzeba być gotowym na różne scenariusze”. Jego zdaniem, dla partii czas bycia w opozycji, to "czas zwierania szeregów, odnawiania więzi oraz dawania dobrych i ciekawych propozycji programowych i pracy u podstaw". - Ja tego czasu nie zmarnuję - zadeklarował.

 

W podtarnowskich Wierzchosławicach odbyły się w niedzielę Zaduszki Witosowe - doroczne spotkanie ludowców przy grobie wybitnego działacza chłopskiego i premiera II Rzeczypospolitej - Wincentego Witosa. W tym roku przypada 70. rocznica śmierci Wincentego Witosa i 30. rocznica śmierci jego współpracownika Stanisława Mierzwy. Uroczystości poprzedziła msza św., a po spotkaniu na cmentarzu odbyło się spotkanie w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach.

 

W uroczystości Zaduszek Witosowych, oprócz nowego szefa PSL, uczestniczył również jego poprzednik, wicepremier Janusz Piechociński, a także przedstawiciele ugrupowania z całego kraju.

 

PAP