Czyste konto Szczęsnego w derbach Rzymu; Glik z żółtą kartką

PAP/EPA/RICCARDO ANTIMIANI

2:0 wygrali piłkarze AS Roma z Lazio w derbach "Wiecznego Miasta". Dobre spotkanie w bramce gospodarzy zaliczył Wojciech Szczęsny, który nie dał się pokonać piłkarzom Lazio. Kapitan Torino Kamil Glik rozegrał całe spotkanie, które piłkarze z Turynu przegrali u siebie 0:1 z Interem. W 31. minucie polski obrońca zobaczył żółtą kartkę.

Bramkę z rzutu karnego w 10. minucie zdobył dla Romy Bośniak Edin Dżeko. W 62. minucie bramkarza Lazio pokonał Gervinho. Roma tym samym awansowała na pozycję wicelidera Serie A. Rzymianie tracą jeden punkt do pierwszego Interu Mediolan, który na koncie ma 27 punktów.

Juventus Turyn pokonał na wyjeździe Empoli 3:1. W składzie gospodarzy do 86. minuty grał Piotr Zieliński, a całe spotkanie w bramce rozegrał Łukasz Skorupski. Broniąca tytułu mistrza kraju "Stara Dama" z dorobkiem 18 punktów awansowała na siódmą pozycję.