Jak ujawniła firma Platige, scenariusz oparty będzie na motywach opowiadań Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin” i "Mniejsze zło” z tomu "Ostatnie życzenie". Przygotowywany film będzie stanowić wprowadzenie do świata Wiedźmina i jest planowany jako początek serii. Na razie nie wiadomo jaki będzie koszt produkcji i kto zagra Geralta.

 

Nad scenariuszem filmu, a także jego kontynuacją filmową i telewizyjną, pracuje doświadczona hollywoodzka scenarzystka Thania St. John, współautorka seriali "Grimm”, "Chicago Fire” czy "Buffy: Postrach wampirów".


Reżyserem będzie Tomasz Bagiński, nominowany do Oscara za animowany film "Katedra". Filmowy Wiedźmin przeznaczony będzie do dystrybucji światowej, a jego premiera planowana jest na rok 2017.


Przygody Wiedźmina, czyli zawodowego zabójcy potworów, posiadającego nadludzkie umiejętności, opisał Andrzej Sapkowski. Jego powieści i opowiadania podbijają światowe rynki książek fantasy, a zbiór "Ostatnie życzenie" znalazł się na liście bestsellerów dziennika "New York Times".


Sukces odniosły też 3 gry komputerowe z Wiedźminem w roli głównej, stworzone przez polską firmę CD Projekt RED.


Polski film o Wiedźminie już powstał. W roli tytułowej w produkcji reżyserowanej przez Marka Brodzkiego z 2001 roku (i późniejszym serialu) wystąpił Michał Żebrowski.

 

Polsat News