Schetyna: Platforma potrzebuje nowych twarzy i zespołowego zarządzania

Polska

Musimy zmienić sposób zarządzania PO na zespołowy i zbudować drużynę także z nowych twarzy - powiedział w środowym programie Gość Wydarzeń w Polsat News Grzegorz Schetyna. Zapytany, czy zamierza kopiować rozwiązania PiS, które "stawia na drużynę", Schetyna odpowiedział, że PiS to "drużyna w stylu tenisowym, gdzie kapitan siedzi na ławce i o wszystkim decyduje, kto gra i w którym miejscu".

Szef resortu spraw zagranicznych wyjaśnił, że w sytuacji, kiedy Prawo i Sprawiedliwość "ma większość w Sejmie i Senacie oraz prezydenta", to tym większe wyzwania stoją przed PO. - Ta polityka Platformy, szczególnie teraz po przegranych wyborach, powinna być wspólna, zespołowa. (...) Powinniśmy zbudować drużynę także z tych, którzy podniosą nowe wyzwania - powiedział Schetyna. 

 

Jak oświadczył, wszyscy, którzy chcą dla Platformy pracować i ją budować, powinni znaleźć w niej swoje miejsce. - Powinno być ono dla każdego, kto chce przygotowywać początek nowej Platformy. To wielkie wyzwanie dla PO i musimy je wykonać do wyborów samorządowych - podkreślił.

 

"Potwierdziliśmy polską inicjatywę. To dobry kierunek"

 

Komentując środowe spotkanie przedstawicieli dziewięciu państw wschodniej flanki NATO w Bukareszcie, w którym uczestniczył m.in. prezydent Andrzej Duda, Schetyna powiedział: - Dobrze, że to spotkanie odbyło się w kontekście natowskim. Potwierdziliśmy swój udział i dobrą polską inicjatywę. To dobry kierunek.

 

Dodał, że rozmowy te wpisują się w negocjacje przed przyszłorocznym szczytem NATO w Polsce. - Chodzi o to, żeby wschodnią flankę Sojuszu wzmocnić, nie tylko siłami militarnymi, ale czymś znacznie więcej - podkreślił minister.

 

Polsat News

po

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze