Legenda Barcy wreszcie anonimowa. Puyol znalazł spokój w Nowym Jorku

Sport
Legenda Barcy wreszcie anonimowa. Puyol znalazł spokój w Nowym Jorku
Flickr.com/Gerard Reyes/CC BY 2.0

Jedna z legend FC Barcelony, były kapitan tego klubu Carles Puyol, nie kryje zadowolenia z przeprowadzki z Hiszpanii do Nowego Jorku. Piłkarz wraz z rodziną znalazł w tętniącej życiem metropolii... spokój. Cieszy się z anonimowości, na którą czekał przez 20 lat.

Piłkarz wykorzystuje kilkutygodniowy pobyt w Nowym Jorku na naukę języka angielskiego. Rozpoczyna kilkugodzinne lekcje codziennie o 8.30 rano. W mieście, które nigdy nie zasypia, Katalończyk jest ze swoją partnerką Vanessą Lorenzo i córeczką Manuelą.

 

- Anonimowość, jaką dały mi i moim najbliższym ulice Nowego Jorku, pozwala na cieszenie się życiem, obserwowanie ludzi i świata, po raz pierwszy od 20 lat - powiedziała Lorenzo.

 

W stolicy Katalonii piłkarz i jego rodzina byli zawsze pod obserwacją paparazzi oraz fanów. Puyol w maju 2014 roku pożegnał się z klubem FC Barcelona, a najprawdopodobniej także i w ogóle z murawą, z powodu kontuzji kolana.

 

Na Camp Nou spędził 15 lat, począwszy od debiutanckiego sezonu 1998/99 i zdobył z Barceloną 21 trofeów. Jest wychowankiem słynnej szkoły piłkarskiej katalońskiego klubu La Masia. Zagrał w blisko 600 meczach w barwach "Blaugrany" (593). W reprezentacji rozegrał 100 meczów i zdobył mistrzostwo Europy w 2008 roku oraz świata w 2010.

 

PAP

Az

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze