Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję mogą w wybranych punktach Szczecina przynosić żywność, artykuły chemiczne, odzież, a także przybory szkolne. Oprócz tego można wesprzeć akcję finansowo.

 
Inicjatywa zrodziła się po ubiegłorocznej pielgrzymce Suwałki - Wilno, w której uczestniczyła m.in. grupa ze Szczecina. Polacy zamieszkujący Wileńszczyznę przywitali rodaków posiłkiem i kwiatami, mimo, że sami niewiele posiadali.

 

Potrzeby są ogromne

 

- Będąc na Wileńszczyźnie spotkałem Polaków, którzy dziesiątki lat w trudnych warunkach, ale w piękny sposób przechowują kulturę i tradycję polską. Zaimponowali mi tym, a że duża ich część żyje w trudnych warunkach, postanowiłem im pomóc - mówił Woźniak. Podkreślił, że w ramach tegorocznej akcji chce zorganizować co najmniej 600 paczek, które do Soleczników trafią jeszcze przed świętami.

 

Rok temu dzięki inicjatywie udało się zebrać 34 tys. złotych i zgromadzić sześć ton darów.

 

Akcja potrwa od 2 listopada do 14 grudnia. Można je przynosić m.in. do Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na ul. Wieniawskiego, a także do kilkunastu innych miejsc w Szczecinie. Akcję można wspierać wpłacając pieniądze na specjalne konto Caritas: 21 1020 4795 0000 9302 0004 5757 z dopiskiem "Kresy".

 

Na stronie internetowej http://rodakomnakresach.pl/szczecin/ można znaleźć szczegóły dotyczące zbiórki.

 

PAP