Serie A: "Stara dama" lepsza w derbach Turynu

PAP/EPA

Piłkarze Juventusu Turyn pokonali w derbowym spotkaniu 10. kolejki włoskiej ekstraklasy Torino FC 2:1. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Kamil Glik. Prowadząca dotychczas w tabeli Roma Wojciecha Szczęsnego przegrała w Mediolanie z nowym liderem Interem 0:1.

Do przerwy broniący tytułu, ale słabo spisujący się w tym sezonie Juventus prowadził po golu Francuza Paula Pogby. Rywale odpowiedzieli na początku drugiej części, gdy do siatki trafił Cesare Bovo.

Decydujące słowo należało jednak do "Starej Damy". W trzeciej minucie doliczonego czasu gry zwycięstwo mistrzom kraju zapewnił Juan Cuadrado. Kolumbijczyk rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale już w 11. minucie zastąpił kontuzjowanego po raz kolejny reprezentanta Niemiec Samiego Khedirę.

Juventus ma obecnie 15 punktów (podobnie jak Torino) i zajmuje 10. miejsce, ale większość drużyn jeszcze nie grała w tej kolejce.

W sobotę wieczorem odbył się szlagier - czwarty przed tą kolejką Inter Mediolan pokonał dotychczasowego lidera Romę 1:0 i przynajmniej do niedzieli awansował na pierwsze miejsce (24 pkt, Roma 23). Bramki zespołu gości strzegł Wojciech Szczęsny.

Jedyną bramkę zdobył w 30. minucie Chilijczyk Gary Medel, precyzyjnym strzałem z ok. 25 metrów. Szczęsny był bez szans, piłka wpadła tuż obok słupka. Goście kończyli w dziesiątkę, w 73. minucie czerwoną kartkę zobaczył Bośniak Miralem Pjanic.

W  niedzielę zaprezentują się rywale Legii Warszawa i Lecha Poznań w Lidze Europejskiej - Napoli oraz Fiorentina (po 21 pkt). Piłkarze z Neapolu zagrają na wyjeździe z Genoą, natomiast drużyna z Florencji podejmie Frosinone.