Rosberg wygrał GP Meksyku. Katastrofalny wyścig dla Ferrari

PAP/EPA/JOSE MENDEZ

Niemiec Nico Rosberg z zespołu Mercedes GP wygrał w niedzielę na Autodromo Hermanos Rodriguez w mieście Meksyk wyścig Formuły 1 o Grand Prix tego kraju, 17. rundę mistrzostw świata. Do mety, po raz pierwszy w sezonie, nie dojechał żaden kierowca Ferrari.

Drugi był jego partner z teamu Brytyjczyk Lewis Hamilton, który już wcześniej zapewnił sobie drugi z rzędu tytuł, a trzeci Fin Valtteri Bottas z Williamsa.

Dzięki zwycięstwu Rosberg awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu, na trzecie spadł czterokrotny mistrz świata Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari), który wypadł z toru, uszkodził bolid i wyścigu nie ukończył.

Do mety nie dojechał także drugi kierowca włoskiej ekipy Fin Kimi Raikkonen. To pierwszy w tym sezonie przypadek, że oba bolidy tego teamu nie znalazły się na mecie.

Rosberg prowadził od startu do mety, zwyciężył po raz 12. w karierze i czwarty w tegorocznym sezonie, do którego zakończenia zostały jeszcze dwa wyścigi - 15 listopada Grand Prix Brazylii i 29 listopada Grand Prix Abu Zabi.