W spotkaniu z prezydentem uczestniczyli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef komitetu wykonawczego Joachim Brudziński i wiceprezes Adam Lipiński. Witek przyznała, że Beata Szydło nie brała udziału w rozmowach, ale jak zaznaczyła rzeczniczka – wszystko wie i nic się nie dzieje poza nią.


Rzeczniczka PiS nie ujawniła propozycji daty pierwszego posiedzenia Sejmu złożonej prezydentowi. – Myślę, że w przyszłym tygodniu, gdy będzie podany przez pana prezydenta termin pierwszego posiedzenia Sejmu, odbędzie się komitet polityczny. Komitet, jako władza statutowa, się spotka, żeby kandydatury, które się pojawią omówić i zatwierdzić – wyjaśniła Witek.


W piątek w siedzibie PiS znów spotkało się kierownictwo partii w sprawie kształtu przyszłego rządu. – Na pewno są to wspólne ustalenia – powiedziała Witek zapytana, kto bierze udział w  naradach – Beata Szydło czy Jarosław Kaczyński.


Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić  samodzielnie. W wyborach do Sejmu zdobyło 37,58 proc. głosów, co dało 235 mandatów. We wtorek komitet polityczny PiS zadecydował, że oficjalną kandydatką na premiera będzie Beata Szydło.

 

PAP