- Patrząc na przepływy wyraźnie widać, że elektorat Platformy Obywatelskiej z 2011, także PSL, był bardzo niestabliny. Również SLD straciło wielu wyborców. Widać wyraźnie, że niewielu wyborców sprzed czterech lat udało się zatrzymać - powiedział Krzysztof Chmielewski z sondażowni IPSOS, który podkreślił, ze ta liczba, to niewiele ponad połowa.

 

- Wyborcy Pawła Kukiza, którzy w 2 turze wyborów prezydenckich nie zdecydowali się poprzeć Andrzeja Dudy, częściowo wrócili. Być może to spowodowało spowodowało, że notowania Pawła Kukiza, które przed wyborami parlamentarnymi szły w dół, teraz się poprawiły - stwierdził Krzysztof Chmielewski.


Sondaże przedwyborcze zapowiadały, że do Sejmu mogą nie wejść ugrupowania Pawła Kukiza i partia Ryszarda Petru, Nowoczesna. - Jeśli potwierdzą się wyniki sondażowe, to będą to niespodzianki - powiedział Krzysztof Chmielewski.

 

IPSOS przeprowadził badanie exit poll w 900 losowo wybranych lokalach wyborczych (obwodowych komisjach wyborczych). Przeprowadzono około 90 tys. ankiet podczas całego dnia wyborów. Celem badania było oszacowanie wyników wyborów parlamentarnych. Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Polsat News, TVP Info i TVN 24.