Zajmująca szóste miejsce w światowym rankingu WTA Polka trafiła do Grupy Czerwonej. W Grupie Białej będą z kolei rywalizowały Hiszpanka Garbine Muguruza, Czeszki Petra Kvitova i Lucie Safarova oraz Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber.

 

Wielka nieobecna

 

W Singapurze nie wystartuje liderka światowego rankingu Serena Williams, która wygrała pięć razy kończącą sezon imprezę, w tym trzy ostatnie edycje. Amerykanka na początku października zakończyła tegoroczne występy z powodu kłopotów zdrowotnych.

 

Pod nieobecność Williams najwyżej rozstawiona będzie Halep, rankingowa "dwójka". Radwańska rywalizowała z nią ośmiokrotnie i wygrała cztery z ośmiu spotkań. Na korzyść Rumunki przemawia fakt, że wyeliminowała Polkę w półfinale poprzedniej edycji WTA Finals oraz wygrała ich ostatni mecz - w ćwierćfinale tegorocznych zawodów w Toronto.

 

Siódme podejście krakowianki

 

Starsza z sióstr Radwańskich po raz siódmy weźmie udział w kończącej sezon imprezie masters. Rok temu podopieczna Tomasza Wiktorowskiego w zawodach tych dotarła do półfinału i powtórzyła swoje najlepsze osiągnięcie z tego turnieju - nazywanego wcześniej oficjalnie WTA Championships - z 2012 roku. W czterech pozostałych edycjach zakończyła udział na rundzie grupowej.

 

PAP