Lider Twojego Ruchu odniósł się również do wyników sondaży wyborczych, które wskazują na poparcie Zjednoczonej Lewicy nie przekraczające 8 proc., co w przypadku koalicji kilku ugrupowań nie daje możliwości znalezienia się w Sejmie. - Pół roku temu TNS, GFK, czy CBOS potwornie pomyliły się w sprawie wyborów prezydenckich. Była wielka dyskusja co zrobić by te sondaże usprawnić (...) Mija pół roku i te same pracownie, które skompromitowały się pół roku temu, znów podają jakieś prognozy. Ja w te prognozy nie wierzę - powiedział Palikot.

 

Poseł skomentował także trendy poparcia poszczególnych komitetów w ostatnich tygodniach. Podkreślił, że zyskują Zjednoczona Lewica i Kukiz, traci PO, a stabilne jest PiS. Zaznaczył , że partia Razem, której przedstawiciel Adrian Zandberg dobrze zaprezentował się w ostatniej debacie telewizyjnej, nie jest w stanie zagrozić jego ugrupowaniu.

 

- Partia Razem zabiera Kukizowi, paradoksalnie Korwinowi i paradoksalnie Nowoczesnej. Tu nie rozstrzyga program. To po prostu nowy antyestablishmentowy zawodnik, który nie może zabrać głosów Zjednoczonej Lewicy - podkreślał.