Liga Mistrzów: Krychowiak i spółka nie wytrzymali naporu Manchesteru City

PAP/EPA/NIGEL RODDIS

Manchester City, po emocjonującym meczu, pokonał u siebie Sevillę 2:1 w meczu grupy D trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. Gola na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Kevin de Bruyne. Oczekiwania kibiców zawiódł natomiast pojedynek PSG - Real Madryt, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Od początku lepsze wrażenie sprawiał Real Madryt, który na Parc des Princes nie mógł wystąpić w najsilniejszym składzie. Z przodu szalał jednak Cristiano Ronaldo, który miał kilka dobrych szans na pokonanie bramkarza paryżan. Nic jednak nie wychodziło Portugalczykowi jak powinno - strzały z rzutów wolnych były niecelne, zaś z sytuacji sam na sam obronną ręką wychodził Kevin Trapp. Zupełnie niewidoczny był z kolei gwiazdor PSG Zlatan Ibrahimović, który nie stworzył wielkiego zagrożenia pod bramką Realu.

Wymarzonego występu nie zaliczył również Grzegorz Krychowiak. Łączony z transferem do Manchesteru City Polak ostatecznie wraz z kolegami z zespołu poległ w starciu z Anglikami, mimo że przez spore fragmenty spotkania Sevilla była zespołem przeważającym. Wynik po efektownej akcji Vitolo otworzył Jewhen Konopljanka, a kilka minut później odpowiedział mu Bony Wilfried. Po wymianie ciosów w drugiej połowie ostatecznie to gospodarze zdobyli zwycięskie trafienie, gdy po indywidualnej akcji w długi róg piłkę wcisnął Kevin de Bruyne.

Zawiódł z kolei inny przedstawiciel angielskiej ekstraklasy - Manchester United, który zaledwie zremisował z rosyjskim CSKA. Postacią centralną w Moskwie był Anthony Martial. Francuz w 13. minucie zagrał piłkę ręką w polu karnym "Czerwonych Diabłów". David de Gea obronił strzał Romana Eremenki, ale przy dobitce Seydou Doumbii był już bezradny. Martial zrehabilitował się w 65. minucie, pokonując bramkarza CSKA pięknym strzałem głową. W drugim spotkaniu tej grupy Wolfsburg pokonał PSV 2:0.