Seria zdjęć 43-letniego Justina Trudeau z Partii Liberalnej Kanady obiegła Internet. Wykonano je w 2012 roku, podczas charytatywnego pojedynku bokserskiego. Zyskał wówczs tyle fanów, że po wpisaniu w wyszukiwarce google hasła "Justin Trudeau" jako sugestie dla szukającego ukazują się słowa "bez koszuli".


Fotografie przedstawiające umięśnionego mężczyznę z wytatuowanym przedramieniem spowodowały tak wielkie poruszenie w sieci, że niemal przyćmiło informację, że Justin Trudeau dokonał czegoś, co jeszcze pół roku temu wydawało się niemożliwe. Bezapelacyjnie zwyciężył w wyborach z dotychczasowym premierem kraju, konserwatystą Stephenem Harperem.


Syn premiera został premierem


Po raz pierwszy w historii Kanady, syn byłego premiera stanie na czele rządu. Pierre Trudeau, ojciec Justina, to jeden z najbardziej znanych kanadyjskich polityków. Urzędował niemal nieprzerwanie przez 15 lat, do 1984 roku.

 

Justin przez wiele lat nie angażował się w politykę. Pracował jako nauczyciel i instruktor snowboardu. Zaczął społecznie działać po tragicznej śmierci brata, który zginął w lawinie.

 

Polsat News