Zgodnie z harmonogramem most powinien zostać otwarty 30 października, ale jeśli nie będzie wielkich komplikacji, kierowcy pojadą nim kilka dni wcześniej. Wszystko zależy od wyników inspekcji budowlanej, która może pojawić się na budowie po testach obciążeniowych. Próby są jednym z elementów sprawdzenia wymogów bezpieczeństwa konstrukcji, nastąpią odbywać próby dynamiczne, podczas których samochody ciężarowe obciążone piaskiem będą jeździły po moście, podczas gdy eksperci będą sprawdzali stabilność i wytrzymałość konstrukcji.

 

Nieoficjalnie mówi się, że władze Warszawy chcą dokonać otwarcia przed niedzielnymi wyborami do Sejmu. Ratusz zaprzecza, choć wiceprezydent Jacek Wojciechowski nie ukrywa, że przeprawa może zostać otwarta kilka dni przed terminem.

   

Do pożaru mostu doszło 14 lutego, jak wykazało śledztwo nie wykryto śladów materiałów łatwopalnych, co oznacza, że prawdopodobnie powodem pożaru nie było podpalenie. Pożar przez całą noc gasiło 40 jednostek Straży Pożarnej i kilka innych jednostek pomocniczych. Obecnie przeprawa jest zamknięta do odwołania. Most wybudowany w latach 1971-74 jest częścią Trasy Łazienkowskiej.