Ewa Kopacz:


"Będziecie zarabiać tak, jak wasi rówieśnicy na Zachodzie” (do młodych)


"12 złotych za godzinę ma obowiązywać we wszystkich formach zatrudnienia” (o płacy minimalnej)


"Kiedy pani pryncypał polityczny mówi: +o tak, znajdę bilion złotych+ - to raczej jest to dalekie od odpowiedzialności za ten budżet" (o budżecie i Jarosławie Kaczyńskim)


"Mam nadzieję, że powstrzyma Pani kolegów, którzy tak lekko rozdają pieniądze. Pani, wie, że te 50 mld zł, które rozdajecie, to ogromna dziura budżetowa”


"Potrafiłam wyjść i przeprosić za słowa moich kolegów. Owszem, nie pochwalam tego, co mówili. To był rzeczywiście język nie do przyjęcia, szczególnie u osób publicznych" ( o aferze podsłuchowej )


"Ostatnie lata, osiem lat to piękna infrastruktura, to piękne boiska, piękny Stadion Narodowy, który kiedyś przez moich oponentów politycznych był krytykowany, ale tak chętnie ci oponenci polityczni siadają na tym stadionie, chwalą się tym obiektem" 

 

"Proponuję zdrowy rozsądek, a nie fanatyzm, Polskę obywatelską, a nie republikę wyznaniową"

 

 

Beata Szydło:


"Polska to pięknym kraj, ale dlaczego trzy miliony Polaków chce z tego kraju wyjechać?"


"Przypomnę, jaki jest los chociażby projektu z elektrownią atomową. Wydano na to miliony, setki milionów złotych i dzisiaj okazuje się, że pani przewodnicząca mówiła, że nie zamierza tego realizować” ( o budżecie )


"Żadna niewyjaśniona, wszystkie zamiecione pod dywan” ( o aferach )


"Za naszymi plecami została podpisana umowa Nord Stream 2 i pakiet klimatyczny. dlaczego pani nie protestowała?” ( o polityce zagranicznej )


"Pani ogląda Polskę zza szyb pędzącego Pendolino, a ja dojeżdżam do takich miejscowości, gdzie Pendolino nigdy nie dojedzie, bo zostały zlikwidowane ostatnie połączenia kolejowe. Taka Polska też istnieje i o tej Polsce trzeba pomyśleć”


"Polacy nie chcą już tego słuchać. Czas odejść na ławkę rezerwowych, pani przewodnicząca” ( do Kopacz )


 "Polska potrzebuje stabilnego rządu. Potrzebuje współpracy z prezydentem i potrzebuje rządu, który będzie silny, a nie targany ciągłymi koalicyjnymi zamieszkami"