Pierwszy pozew za zbyt długie kolejki na Expo w Mediolanie

Świat
Pierwszy pozew za zbyt długie kolejki na Expo w Mediolanie
pixabay.com

Rozczarowany gość ekspozycji wstąpił na drogę sądową przeciwko organizatorom wystawy światowej. Mimo posiadanego biletu, musiał zrezygnować z wizyty w pawilonach z powodu ogromnych kolejek. Reprezentuje go ważna we Włoszech organizacja obrony praw konsumentów Codacons.

Wystawa otwarta jest od 1 maja i zostanie zamknięta 31 października. Właśnie teraz, w ostatnich dniach działalności, przeżywa prawdziwe oblężenie. Dotychczasowy rekord padł 10 października. Na ekspozycję poświęconą żywności i rolnictwu przyszło ponad 270 tys. osób.

 

W efekcie turyści narzekają na bardzo długi czas oczekiwania w kolejkach do poszczególnych pawilonów. Żeby wejść na stoisko Japonii, trzeba było czekać nawet siedem godzin.

 

"Straty moralne" za zbyt długą kolejkę


Mężczyzna, który złożył pozew, domaga się zwrotu kosztu biletu - 30 euro - oraz zadośćuczynienia za poniesione straty moralne. Żądanej kwoty rekompensaty jednak nie ujawniono. Włoska organizacja Codacons oferuje pomoc prawną wszystkim, którzy kupili bilety, ale z powodu kolejek nie udało im się zwiedzić pawilonów.

 

PAP

przep

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze