- Atakowaliśmy źle, oni natomiast rozpoczęli mocno. Generalnie popełnialiśmy za dużo błędów. Nie graliśmy tu tak, jak w Japonii. Szkoda, bo awans do ćwierćfinału był dla nas ważny. Czy zabrakło koncentracji? Nie wiem. Po prostu było za dużo błędów - powiedział slekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy Stéphane Antiga.

 

Także kapitan reprezentacji Michał Kubiak nie jest zadowolony. - Wszyscy jesteśmy poddenerwowani i źli, że tak się to potoczyło. Najłatwiej jest teraz powiedzieć, że jesteśmy słabi, powiesić na nas psy, ale każdy dał z siebie wszystko - komentował postawę drużyny. Michał Kubiak przypomniał, że w styczniu Polaków czeka walka o awans na igrzyska w Rio. Jego zdaniem o tegorocznych rozgrywkach najlepiej zapomnieć: - To był niedobry rok. Nie osiągnęliśmy żadnego celu, który sobie założyliśmy. Przede wszystkim nie awansowaliśmy do Igrzysk Olimpijskich z Pucharu Świata. Trudno. Nie ma co rozpaczać - stwierdził Kubiak.

 

Polacy jeszcze w czwartek grupami wracają do kraju. Nie udało się bowiem zarezerwować biletów dla całej polskiej drużyny w jednym samolocie. Zawodnicy będą mieli kilka dni wolnego, a od 24 października zaczynają rozgrywki PlusLigi.

 

Polsat Sport