Arabia Saudyjska: 360 batów kary dla brytyjskiego emeryta

Świat
Arabia Saudyjska: 360 batów kary dla brytyjskiego emeryta
Flickr/ActiveSteve/CC BY-ND 2.0

74-letni obywatel Wielkiej Brytanii został przyłapany na domowej produkcji wina, która w Arabii Saudyjskiej jest nielegalna. - On nie przeżyje takiej kary - mówi córka emeryta.

Karl Andree został aresztowany w sierpniu 2014 r. przez Komitet Krzewienia Cnót i Zapobiegania Złu, zwany potocznie policją religijną. Do zatrzymania doszło podczas rutynowej kontroli drogowej, w czasie której okazało się, że w samochodzie Brytyjczyka znajduje się wino domowej roboty. Pędzenie alkoholu jest w Arabii Saudyjskiej zabronione.

 

Córka mężczyzny Kirsten Piroth, powiedziała BBC, że ojciec, który przeszedł leczenie trzech rodzajów nowotworu, nie ma szans na przeżycie tak dolegliwej kary. Przedstawiciele ministerstwa spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii oświadczyli, że "robią wszystko, co w ich mocy, aby mężczyznę uwolniono tak szybko, jak tylko będzie to możliwe".

 

- Tata to starszy czlowiek. Poza chorobami nowotworowymi, choruje również na artretyzm i astmę. Jest zdrowy mentalnie, ale bardzo chory fizycznie, dlatego mam nadzieję, że wymierzenie kary cielesnej zostanie cofnięte. Chciałabym mieć tatę z powrotem w domu - powiedziała Kirsten Piroth.

 

  

BBC

po

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze