Na zakup 64 aut marki Kia i Opel (z których 53 są już w dyspozycji policji) władze Warszawy przekazały 1 mln 768 tys. zł. Samochody trafiły do wydziałów Komendy Stołecznej Policji i siedmiu komend rejonowych. Pozostałe 11 radiowozów zostanie odebranych przez policjantów w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Auta będą wykorzystywane do służby patrolowej. Na ich pokładzie nie będzie urządzeń wideorejestrujących. Do każdej komendy rejonowej trafi pięć samochodów.

 

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przypomniała w czwartek, że dokładnie przed rokiem do stołecznych policjantów trafiły 32 nowe radiowozy, również zakupione wspólnie przez KGP i miasto.

 

- W tym roku za kwotę ponad 11 mln zł doposażymy w sprzęt Laboratorium Kryminalistyczne KSP, Wydział Ruchu Drogowego, Wydział Realizacyjny oraz komisariat rzeczny i komisariat portu lotniczego. Łącznie w latach 2007-2015 przekazaliśmy warszawskiej policji ponad 140 mln zł, w tym na zakup sprzętu i nowoczesnego wyposażenia ponad 27 mln zł - powiedziała prezydent stolicy.

 

PAP