Radwańska w półfinale China Open

To było bardzo efektowne zwycięstwo. Agnieszka Radwańska w znakomitym stylu zameldowała się w półfinale turnieju China Open pokonując Angelique Kerber 6:1, 6:4.

Było to drugie spotkanie obu tenisistek w sezonie. W Stanfordzie, w tej samej fazie, zwyciężyła Niemka. Bilans wszystkich ich konfrontacji  Radwańskiej i Kerber to teraz 6-5 dla tej pierwszej.

W Pekinie Polka w drugim secie przegrywała już 0:3, jednak zdołała odrobić straty z nawiązką i zakończyć spotkanie w dwóch setach. Był to drugi rozegrany do końca pojedynek przez Radwańską w Pekinie, bowiem we wcześniejszych rundach jej dwie rywalki skreczowały.

W pojedynku o finał 26-letnia Polka zmierzy się z rozstawioną z "piątką" Hiszpanką Garbine Muguruzą lub Amerykanką Bethanie Mattek-Sands.

Isia wygrała tę imprezę cztery lata temu, a w 2009 roku dotarła do finału. Tegoroczny start w tych zawodach jest dla niej tym istotniejszy, że wciąż walczy o udział w kończącym sezon turnieju WTA Finals z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek bieżącego roku. Obecnie w rankingu "Road to Singapore" plasuje się na 12. pozycji.