Po rezygnacji przez ks. Kijowskiego z funkcji rzecznika Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży pojawiły się głosy o obyczajowym podłożu jego decyzji, ale dopiero teraz potwierdził to oficjalnie przedstawiciel Zgromadzenia Salezjańskiego w Krakowie.

 

–  Rzeczywiście prawdą jest, że ks. Tomasz Kijowski w czerwcu opuścił wspólnotę zakonną, choć formalnie nadal jest jego członkiem. Aktualnie trwa proces o wydalenie go ze Zgromadzenia – powiedział portalowi lovekrakow.pl ks. Andrzej Gołębiowski, rzecznik prasowy krakowskich salezjanów.


Ks. Andrzej Gołębiowski przyznał, że ks. Kijowski sam poinformował zakon o tym, że spłodził dziecko i już w czerwcu opuścił wspólnotę zakonną. Zakazano mu sprawowania jakichkolwiek funkcji kapłańskich oraz noszenia stroju duchownego. Oficjalnie przestanie być księdzem, gdy decyzję o usunięciu go z kapłaństwa podejmie Watykan.

 

Jak podaje portal lovekrakow.pl matką dziecka jest jedna z wolontariuszek przebywających na terenach zgromadzenia przy ulicy Tynieckiej. Zakonnicy zaprzeczają jednak, że osoba ta była wolontariuszką "Wiosek Świata”, które należą do Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.