Agnieszka Radwańska powalczy o półfinał China Open

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału China Open w Pekinie. Rywalka Polki, Madison Keys skreczowała po pierwszym secie, przegranym 3:6. To kolejne zwycięstwo "przed czasem" polskiej tenisistki w tym turnieju.

Po pierwszym secie Amerykanka poprosiła o pomoc medyczną i na kilka minut opuściła kort. Po powrocie zrezygnowała z dalszej rywalizacji. Z 19. w światowym rankingu Keys (w Pekinie rozstawiona z numerem 14.) Polka grała wcześniej pięć razy i czterokrotnie odniosła zwycięstwa.

W poprzednich rundach w Pekinie Radwańska wyeliminowała Amerykankę Coco Vandeweghe (ta podobnie jak jej krajanka skreczowała po pierwszym przegranym secie 3:6) i Niemkę Monę Barthel (4:6, 6:1, 6:4), która również podczas meczu z Polką miała kłopoty ze zdrowiem.

W półfinale zagra z Dunką Caroline Wozniacki albo Niemką Angelique Kerber. Obie tenisistki są polskiego pochodzenia.

Radwańska wygrała tę imprezę cztery lata temu, a w 2009 roku dotarła do finału. Tegoroczny start w tych zawodach jest dla niej tym istotniejszy, że wciąż walczy o udział w kończącym sezon turnieju WTA Finals z udziałem ośmiu najlepszych zawodniczek bieżącego roku. Obecnie w rankingu "Road to Singapore" plasuje się na 12. pozycji.

źródło: wtatennis.com, pap