W niedzielę kierowcy wystartowali do dwóch ostatnich odcinków Rajdu Korsyki. Zdobytego w sobotę prowadzenia nie oddał Fin Jari-Matti Latvala jadący VW Polo, który zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce przypadło Brytyjczykowi Elfynowi Evansowi (Ford Fiesta), na podium dostał się także Norweg Andreas Mikkelsen (VW Polo).

 

W obydwu niedzielnych odcinkach specjalnych jechał Robert Kubica (Ford Fiesta), jadący z pilotem Maciejem Szczepaniakiem. W sobotę Polak dwukrotnie uszkodził oponę i nie ukończył jednego odcinka. Mógł wrócić do rywalizacji dzięki systemowi Rally 2, który to umożliwia, ale z powodu doliczonego karnego czasu nie liczył się już w walce o czołowe miejsca. Jednak wyspę może opuścić z podniesionym czołem, gdyż na ostatnim odcinku rajdu uzyskał drugi rezultat.

 

Rajd Korsyki był 11. rundą tegorocznych samochodowych mistrzostw świata (WRC). Do końca cyklu zostały jeszcze dwa rajdy - Katalonii oraz Walii. Tytuł mistrza świata już wcześniej zapewnił sobie Francuz Sebastien Ogier (VW Polo), który na Korsyce zajął dopiero 15 lokatę.

 

PAP, wrc.com