Kopacz: Chcemy dorównać Zachodowi

Polska
Kopacz: Chcemy dorównać Zachodowi
Śmiarowski/KPRM
Ewa Kopacz: - Chcemy dorównać Zachodowi.

Chcemy dorównać Zachodowi pod względem standardu życia i wartości takich, jak tolerancja, wolność, szacunek i zrozumienie dla odmienności - powiedziała w niedzielę premier Ewa Kopacz, podczas konferencji prasowej przed Sejmem.

Według Ewy Kopacz celem na kolejne cztery lata jest rozwijanie polskiej gospodarki i dorównywanie Zachodowi.


- Chcemy, żeby standardem życia, sposobem życia dorównać do Zachodu - powiedziała szefowa rządu. - Ale chcemy też dorównać Zachodowi, jeśli chodzi o wartości. Takie wartości jak: tolerancja, ale przede wszystkim wolność, wzajemny szacunek, zrozumienie dla odmienności. To jest również nasz cel - dodała Ewa Kopacz.

Premier Kopacz odniosła się też do wypowiedzi Ryszarda Petru, który w sobotę skrytykował działania rządu dotyczące wsparcia dla kopalni.


Jak przypomniała, jeszcze przed rozpoczęciem kampanii wyborczej stanęła przed wyborem "czy zamknąć 11 kopalń i zwolnić ponad 100 tys. ludzi", czy zrobić wszystko, żeby kopalnie "na tyle się bilansowały, żeby państwo nie musiało dopłacać do tego, żeby było na wypłaty w każdym kolejnym miesiącu". Oceniła także, że temat finansowania kopalni “staje się tematem kampanijnym”.


Zapytana o to, czy popiera akcję na rzecz świeckiej szkoły, i czy opowie się za zniesieniem finansowania religii w szkołach, Kopacz powiedziała, że PO jest "tą partią polityczną, która nie epatuje opinii publicznej sprawami Kościoła". Przypomniała, że według partii, którą kieruje "przyjazny rozdział Kościoła od państwa będzie służył wszystkim". Dodała także, że szanuje inicjatywy obywatelskie, i że projekty obywatelskie powinny być w Sejmie zawsze rozpatrywane - niezależnie od tego, jakim wynikiem zakończy się głosowanie nad nimi.

an

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze