Chopin zagości na Lotnisku Chopina

Kultura
Chopin zagości na Lotnisku Chopina
Materiały Lotniska Chopina

Chwila muzycznego relaksu tuż przed podróżą? Od dziś to możliwe. Lotnisko Chopina oddało do dyspozycji pasażerów dwa fortepiany. Zagrać na nich może każdy oczekujący na lot. Przy instrumentach zasiądą także zawodowi pianiści i uczniowie szkół muzycznych.

Uruchomienie strefy muzycznej nieprzypadkowo zbiegło się z rozpoczęciem XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. - Muzyka Chopina jest znana i kochana na całym świecie. Niesie w sobie emocje i uczucia, które porywają ludzi wszystkich ras i kultur. Jako Lotnisko Chopina czujemy szczególny związek z tą muzyką i jej twórcą i dlatego chcemy przybliżać ją pasażerom - mówi Robert Stankiewicz, kierownik Działu Public Relations Lotniska Chopina.

 

 

Fortepiany będą towarzyszyły pasażerom i gościom lotniska przez najbliższy rok. W przerwach między koncertami na żywo, czas umili "niewidzialny pianista" - automat odtwarzający utwory Fryderyka Chopina.

 

1 października z okazji inauguracji przedsięwzięciach na nowych fortepianach zagrali pianiści muzyki klasycznej i jazzowej oraz utalentowani uczniowie warszawskich szkół muzycznych. Wśród wykonawców znalazł się jedyny polski jazzman uhonorowany nagrodą Grammy, Włodek Pawlik.

mrad

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze