Po raz pierwszy gliwicka fabryka tak szybko rozpoczęła produkcję dopiero co zaprezentowanego modelu. Światowa premiera nowej Astry miała miejsce podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie zaledwie dwa tygodnie temu. Pierwszym egzemplarzem który zjechał z taśmy była czerwona Astra wyposażona w reflektory LED IntellLUX i system OnStar, który sam poinformuje służby w razie wypadku.

Nowy model Astry odchudzono o 200 kg w stosunku do poprzednika. Jest również przestronniejszy, ma bardziej aerodynamiczną sylwetkę i jest napędzany wyłącznie nowo opracowanymi, jak twierdzi Opel - oszczędnymi, silnikami. Wygodne podróżowanie mają zapewniać, zdaniem producenta, fotele z certyfikatem AGR (Kampanii na rzecz zdrowych pleców) z funkcjami masażu i wentylacji. Jedną z nowości są też reflektory IntelliLux LED, które nie oślepiają innych kierowców.

- Decyzja o produkcji w Gliwicach kolejnego nowego i technicznie zaawansowanego modelu marki Opel potwierdza wszechstronność i doświadczenie wysoko wykwalifikowanego polskiego zespołu. Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że najlepsze produkty w swojej klasie są produkowane właśnie w Polsce. Rozwój fabryki ma także duże znaczenie zarówno dla Śląska, jak i całej polskiej gospodarki – powiedział Janusz Piechociński.

Andrzej Korpak, dyrektor zarządzający GM Manufacturing Poland, dodał: - To dla nas szczególny dzień, na który wszyscy czekaliśmy. Z nowym Oplem Astrą nie tylko kontynuujemy ponad 17-letnią tradycję produkcji wszystkich poprzednich generacji Astry, ale także uczestniczymy w kształtowaniu przyszłości marki Opel oraz europejskiego segmentu klasy kompaktowej.

 

Zakład Opla w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie i jednym z największych eksporterów w Polsce. Zakład szczyci się długoletnią tradycją w zakresie produkcji wysokiej jakości samochodów kompaktowych i zatrudnia obecnie 3900 osób. Jest to także jeden z najlepszych zakładów GM pod względem zużycia energii dzięki projektom środowiskowym dotyczącym optymalizacji zarządzania energią.