Apple zaprezentowało nowe modele smartfonów iPhone 9 września. Wizualnie nie różnią się one od obecnych na rynku urządzeń serii 6 i 6 Plus, ale otrzymały literę "S" w nazwie.

 

Najważniejszą nowością iPhone’a 6S i większego 6S Plus jest czuły na siłę nacisku wyświetlacz o nazwie 3D Touch. To niedostępne na razie u konkurencji rozwiązanie pozwala obsługiwać smartfony w innowacyjny sposób - wciśnięcie ekranu uruchamia dodatkowe możliwości nawigacji w telefonie i aplikacjach.

 

Do wykonania najnowszych iPhone’ów użyto ulepszonego stopu aluminium i szkła, co ma zapewnić większą odporność na zarysowania. Tylny aparat wyposażony został w nową 12-megapikselową matrycę, szybszy autofocus i możliwość nagrywania filmów w jakości 4K.

Sercem smartfonów jest procesor A9, według Apple, o 70 proc. wydajniejszy od poprzednika. Szybsza jest też łączność LTE i Wi-Fi. Do istniejących trzech wersji kolorystycznych Apple dodało kolejną: różowo-złotą.

 

Poza sklepami, nowe iPhone’y będą dostępne w ofertach największych polskich operatorów: Orange, Play, T-Mobile. U tego ostatniego przedsprzedaż rozpocznie się 2 października. W sieci Plus telefony będą dostępne prawdopodobnie w październiku, jak powiedział portalowi polsatnews.pl Arkadiusz Majewski z działu prasowego operatora.

 

9 października do sprzedaży trafi również Apple Watch. Ceny zegarka rozpoczynają się od ok 1,7 tys. złotych, ale najdroższa wersja kosztuje ponad 80 tys. zł.