Autor: Marek Knap
2017-08-08 Tak częściowe zaćmienie księżyca widać było na Dolnym Śląsku

Tak częściowe zaćmienie księżyca widać było na...

Cień rzucany przez Ziemię na Księżyc można było zaobserwować w poniedziałek. Zdjęcie otrzymaliśmy od Marka Knapa z Dobromierza. Zaćmienie następuje wtedy, gdy Ziemia znajduje się pomiędzy Słońcem, a Księżycem w fazie pełni.
Autor: Łukasz
2017-08-08 Częściowe zaćmienie Księżyca widziane z Krakowa

Częściowe zaćmienie Księżyca widziane z Krakowa

W poniedziałek mogliśmy zobaczyć cień rzucany przez Ziemię na Księżyc. Zaćmienie następuje wtedy, gdy Ziemia znajduje się pomiędzy Słońcem, a Księżycem w fazie pełni. Łukasz Książkiewicz uchwycił to zjawisko na zdjęciu z Kopca Krakusa w Krakowie.
Autor: Gracjan Grizli Kita
2017-08-02 Upał w Sanoku. 44 stopnie Celsjusza na termometrze

Upał w Sanoku. 44 stopnie Celsjusza na termometrze

"Sanok woj. podkarpackie, godz. 16:15. Pozdrowienia dla Pomorza" - napisał do nas użytkownik Gracjan Grizli Kita. Według synoptyków upały nieco zelżały. Ale na jego zdjęciu termometr pokazuje 44 stopnie Celsjusza. Zdjęcia, filmy i informacje można przesłać przez stronę "Widzisz-Zareaguj".
Autor: użytkowniczka polsatnews.pl
2017-08-02 Nocne gradobicie w Poznaniu. Z nieba leciały bryły lodu

Nocne gradobicie w Poznaniu. Z nieba leciały bryły lodu

"Grad w Poznaniu" napisała użytkowniczka polsatnews.pl. W nocy z wtorku na środę przesłała nam zdjęcie lodowych brył, które spadły z nieba podczas burzy. Nawałnica zaczęła się we wtorek po godz. 23. Powaliła drzewa uszkadzając samochody, a także zniszczyła targowisko na Placu Wielkopolskim. Zdjęcia, filmy i informacje można przesłać przez stronę "Widzisz-Zareaguj".
Autor: Elżbieta
2017-08-02 Kilkanaście młodych dzików i trzy dorosłe biegało po ulicach Warszawy

Kilkanaście młodych dzików i trzy dorosłe biegało po ulicach...

Grupa dzików spacerowała w nocy z wtorku na środę po Chomiczówce na warszawskich Bielanach. Czytelniczka naszego portalu, Elżbieta naliczyła kilkanaście młodych oraz trzy dorosłe osobniki. - Dziki pojawiają się w tej okolicy regularnie, szukając pożywienia - powiedziała nam.
Autor: użytkownik polsatnews.pl
2017-08-01 Na termometrze zabrakło skali. Ponad 50 st. Celsjusza niedaleko Sanoka

Na termometrze zabrakło skali. Ponad 50 st. Celsjusza...

"Chyba brakuje skali" napisał użytkownik polsatnews.pl z Zarszyna w powiecie sanockim (woj. podkarpackie). "Pomiar z 17:30" - dodał. Termometr umieszczony w słońcu wskazuje 53 stopnie Celsjusza. Jednak wygląda na to, że słupek cieczy termometrycznej nie ma już miejsca, aby rozszerzyć się i pokazać większy wynik. Zdjęcia, filmy i informacje można przesłać przez stronę "Widzisz-Zareaguj".
pokaż więcej