Ćwiczenia strażaków i policji w wieżowcu InterContinental przy ul. Emilii Plater w Warszawie. Na miejsce przyjechało wiele jednostek straży.

Działania podjęła najpierw grupa specjalistyczna ratownictwa wysokościowego z JRG 7, której zadaniem było przećwiczenie ewakuacji operatora windy służącej do mycia elewacji z 21 piętra. Strażacy udali się na dach budynku, który ma 45 kondygnacji i stamtąd zjechali do ratowanej osoby na linach. Następnie zwieźli poszkodowanego, który zasłabł, na poziom ulicy.

Inna grupa specjalistyczna chemiczno-ekologiczna z JRG 6 miała za zadanie sprawdzić, czy w podejrzanej przesyłce, którą wcześniej sprawdzili pirotechnicy z policji, nie ma szkodliwych substancji chemicznych lub biologicznych.

"Ćwiczenia rozpoczęły się przed g. 11, a zakończyły się po godz. 13" - poinformował mł. kpt. Nikodem Kiełbowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Zdjęcie nadesłał do nas użytkownik @biker.

 

Na przeprowadzenie ćwiczeń policji i straży pożarnej wybrano wieżowiec InterContinental. Jego całkowita wysokość to 164 m.

 

Fotografie, filmy i informacje przesyłajcie do nas przez platformę Widzisz-Zareaguj.